آشنایی با پرایمر های آرایشی

آشنایی با پرایمر های آرایشی

پرایمر چیست؟

آشنایی با پرایمر های آرایشی لزوم داشتن یک آرایش بی عیب و نقص می باشد و رسیدن به این آساده نیست و قبل از هر چیزی نیاز به داشتن پوستی زیبا دارد. به همین دلیل بسیاری از خانم ها از کرم پودرها و انواع کانسیلرها برای از بین بردن لکه های صورت خود استفاده می کنند تا بتوانند سطح پوست خود را صاف و صیقلی نشان دهند.

اما از آن جایی که هر آرایشی پس از مدتی از بین میرود و یا طراوت و شادابی خود را پس از چند ساعت از دست می دهد، معمولا توصیه می شود که قبل از آرایش، از پرایمر استفاده شود.

پرایمر ماندگاری میکاپ و طراوت آن را تضمین کرده و زیبایی آن را افزایش می دهد. در این مقاله از سایت آرایشی رژلب، به بررسی پرایمر آرایشی چیست و کاربرد آن پرداخته شده است.

پرایمر آرایشی

انواع پرایمر آرایشی

بسیاری از متخصصین گریم، پرایمر آرایشی را تضمینی برای ماندگاری گریم و آرایش می دانند. البته پرایمرها به منظورهای دیگری نیز به کار می روند ولی مهم ترین هدف استفاده از آن ها، صاف کردن پوست، نرم کردن آن و ماندگاری بیشتر آرایش است.

هنگامی که قبل از آرایش روی پوست از پرایمر استفاده می شود، آرایش نمی ریزد و علاوه بر آن که محو نمی شود، کیکی و به هم ریخته نیز نخواهد بود.

یکی دیگر از مزایای پرایمر آرایشی این است که می توان از پرایمرهای حاوی SPF به عنوان ضدآفتاب در زیر آرایش استفاده کرد.

تاثیر پرایمر آرایشی بر روی پوست

محو کردن لک ها با پرایمر

اصلاح چند رنگی های پوست با پرایمر

 پرایمرضدپیری پوست

درخشان کردن پوست با پرایمر

پوشش منافذ پوست با پرایمر

آبرسانی پوست با پرایمر

حال پس ازمعرفی و تاثیر پرایمرآرایشی ، در ادامه چند مدل از پرایمرهای موجود در بازار با قابلیت های فوق را معرفی خواهیم کرد.

از جمله پرایمرهایی که به محو کردن لکه ها کمک می کنند، پرایمرهای Yves Saint Laurent و Maybelline هستند.

مشکل چند رنگی پوست و توناژهای مختلف روی آن با استفاده صحیح از چرخه رنگ حل می شود. برای این کار کافیست از رنگ های مخالف برای محو کردن هر تغییر رنگ روی پوست استفاده شود. یعنی به طور مثال برای از بین بردن قرمزی پوست از رنگ سبز، برای از بین بردن خستگی پوست از رنگ صورتی و از آبی برای از بین بردن توناژهای خاکستری موجود روی پوست استفاده کرد.

برای این کار نیز پرایمر NYX توصیه می شود که پنج رنگ مختلف داشته و برای از بین بردن هر تغییر رنگی قابل استفاده است.

پرایمرها ضد پیری نیز هستند، این به این معنی است که برخی از آن ها خاصیت ترمیم کنندگی و حفاظتی داشته و با داشتن SPF از آسیب های ناشی از اشعه های خورشید جلوگیری می کنند.

برای درخشان کردن پوست و سرزندگی آن نیز می توان در زیر کرم پودر از پرایمر استفاده کرد. از جمله پرایمرهایی که به درخشش بیشتر پوست کمک می کنند، پرایمر L’Oreal و Gorgio Armani هستند. با زدن این پرایمرها روی نقاط برجسته صورت می توان صورت را درخشان تر نشان داد. پرایمر حتی بدون نیاز به کرم پودر نیز می تواند پوست را درخشان کند.

یکی از نگرانی های رایج در بین بسیاری از خانم ها، منافذ پوستشان و بزرگ دیده شدن این منافذ است. این موضوع نیز با پرایمر تا حدی قابل حل است و برخی پرایمر ها با مات کردن پوست و پوشاندن منافذ پوست را زیباتر نشان میدهند. پرایمرهای Maybelline New York  و Gorgio Armani برای این کار توصیه می شوند.

میکاپ پوست های خشک جلوه زیبایی نداشته و بهتر است ابتدا رطوبت پوست تا حدی تامین شده و سپس روی آن آرایش صورت گیرد. برای این کار نیز می توان از پرایمرهای آبرسانی چون Urabn Decay و Lancome استفاده کرد.

روش استفاده از پرایمر آرایشی

پس از تحقیق و انتخاب پرایمر مناسب حال نوبت به استفاده از آن می رسد.

مرحله اول: ابتدا کرم مرطوب کننده معمول خود را روی پوست زده و آبرسانی لازم آن را انجام دهید. سپس کمی پرایمر را روی یک براش صاف یا انگشتان خود بمالید.

مرحله دوم: لایه پرایمر زده شده روی پوست باید بسیار نازک بوده و به صرعت جذب پوست شود تا تاثیر مناسبی داشته باشد. بنابراین نباید از پرایمر بیش از اندازه استفاده کرد.

مرحله سوم: برای مالیدن پرایمر روی پوست نیز باید از ضربات آهسته و سریع روی پوست استفاده کرد. برای این کار ابتدا پرایمر روی پلک پخش شده و سپس به سمت ابروها برده می شود.

مرحله چهارم: فراموش نکنید که پرایمر را زیر چشم نیز بزنید تا در صورتی که از خط چشم یا سایه در این قسمت استفاده شد، آرایش این قسمت نیز به زیبایی آرایش چشم باشد.

نظرات (1)

سوگند احدی

ممنونم بابت مطلبتون کاش بیشتر محصول معرفی می کردین

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
پشتیبانی از طریق واتس اپ