تفاوت رنگ های سرد و گرم در آرایش چهره

تفاوت رنگ های سرد و گرم در آرایش چهره

تفاوت رنگ های سرد و گرم در آرایش چهره مطلبی است که امروز قصد داریم در مجله اینترنتی خانوم جان به آن بپردازیم. بطور کلی رنگ ها همیشه برای انسان ها جالب بوده و بعضی از رنگ ها برای افراد مجذوب کننده می باشد. همه این موارد ریشه در روانشناسی داشته است.

حال به طور فنی به موضوع اصلی می پردازیم:

رنگ های سرد در آرایش صورت:

رنگ های آبی و هم خانواده هایش، خاکستری ها در رده های تیره و روشن، سبز و ترکیب های آن با آبی، نقره ای و امثال آن جز رنگ های سرد به حساب می آیند.

در خصوص رنگ های گروه سرد می بایست گفت که این گروه در انسان ها احساس سرما ایجاد می کنند. به کار بردن این رنگ ها در سایه چشم باید به شکلی کاملا حرفه ای و البته هنرمندانه باشد چرا که در غیر این صورت ممکن است باعث عدم هارمونی شود و اثر عکس در زیبایی داشته باشد و یا جلوه ای مصنوعی ایجاد نماید.

برای هماهنگ کردن این رنگ ها در سایه چشم افراد با رنگ گونه و لب ها، بهتر است از رنگ های صورتی و سرخابی و امثال آن به شکلی ملایم و تلطیف شده استفاده شود، تا آرامش را که رسالت رنگ های سرد است در چهره نمایان کند.

این دسته از رنگ ها برای فصل زمستان مناسب نیستند زیر سرمای بیشتری را به اطرافیانتان القا می کنند، مگر این که با رنگ های خیلی گرم ترکیب شوند و کنار یکدیگری جلوه گری کنند.

رنگ های گرم در آرایش صورت:

رنگ های قرمز و نارنجی، قهوه ای، طلایی، آجری و امثال آن در گروه رنگ های گرم قرار دارند. این رنگ ها بر اساس ماهیتی که دارند احساس گرمایی شور انگیز در بیننده و اطرافیان ایجاد می کنند.

از این جهت برای استفاده از  رنگ های گرم در سایه چشم، بهتر است به ملایمت و مهارت از آن ها استفاده کنیم و از ایجاد تیرگی های بی مورد و ناهماهنگ بپرهیزیم. رنگ رژ گونه و لب ها در این گروه رنگی باید امثال نارنجی، آجری، گل بهی و قهوه ای و همانند آن ها باشد.

 

به کار گیری بی عیب و نقص آن و ترکیب درست رنگ های گرم سبب جذابیت های بیشتر چهره خواهد شد.

رنگ های گرم و سرد شامل رنگ موها و ابروها هم می شود. پس دقت عمل در انتخاب رنگ مو و ابرو در تغییر بهتر یا بدتر شدن شادابی و افسردگی صورت شما تاثیر به سزایی دارد.

 

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
پشتیبانی از طریق واتس اپ