چگونه حرفه ای لاک بزنیم؟

چگونه حرفه ای لاک بزنیم؟

بسیاری از خانم‌ها با غم از دست دادن یک مانیکور عالی آشنا هستند. برای دو و یا اگر خیلی خوش شانس باشید سه روز رویایی، شما احساس می‌کنید یک خانم فوق العاده هستید. آن لایه‌ ملایم و نازک رنگ روی سر انگشتانتان به شما احساس وقار و زنانگی می دهد.

اما وقتی که آنرا می‌بینید، ریختن یک قسمت از کوچک لاک مثل این است که رویاهایتان فرو ریخته باشند. مثل سیندرلا، هنگامی‌که می‌بیند کالسکه‌اش تبدیل به یک کدو تنبل می‌شود. شاید این اتفاق آنقدر هم نمایشی نباشد، اما هنوز هم باعث می‌شود ما سریعا برای مانیکور به سمت نزدیک‌ترین سالن آرایشی بدویم و یا خودمان عملیات شبانه‌ی مانیکور در خانه را انجام دهیم که معمولا هم با نتایج رضایت بخشی به پایان نمی رسد.

اما این ممکن است. شما می‌توانید خودتان یک مانیکور حرفه ای انجام دهید. اینکار کمی زمان‌بر و نیازمند وسایل درست است، اما به لطف این مطلب از مجله اینترنتی خانوم جان، رازهای یک مانیکور حرفه‌ای را با هم فرا خواهیم گرفت!

ابتدا به سه روش اولیه سوهان زدن، براق نمودن و کوتیکول می پردازیم:

  1. سوهان زدن

سوهان ناخنتان را دقیقا زیر ناخن قرار دهید. بطوری که بین پوست نوک انگشت و قسمت زیرین ناخنتان باشد. سوهان ناخن را در یک جهت با حرکات کوتاه و محکم در سراسر ناخنتان بکشید. برای اینکه ناخنتان گرد تر شود، سوهان را به زیر گوشه‌های ناخن برده و گوشه‌ها را با حرکت منحنی سوهان بزنید. همیشه ناخن‌ها را در یک جهت سوهان بکشید و از حرکات عقب جلو استفاده نکنید. تا زمانی که به شکل و طول مورد نظر برسید، سوهان بزنید.

  1. براق کردن

براق کننده یا بافر ناخن را مثل سوهان بگیرید و با حرکات کوتاه و آرام، آنرا از بالای ناخن روی آن مالش دهید. از کوتیکول شروع کرده تا به نوک ناخن برسید. براق کردن را هم در یک جهت انجام دهید.

  1. کوتیکول‌ها (پوست اطراف ناخن)

هم می‌توانید از یک نرم‌کننده‌ی کوتیکول، و هم از یک لوسیون بدن عادی استفاده کنید. لازم به ذکر است لوسیون‌های بدن بعد از حمام و یا دوش بهترین تاثیر را می‌گذارند. لوسیون را به کوتیکول‌های اطراف ناخن بزنید و با انگشت اشاره آنها را مالش دهید. بعد از اینکه کوتیکول‌ها نرم شده و پایین آمدند، با یک بافر معمولی، و یا بافر مخصوص ناخن، به آرامی به روی آنها بکشید.

مراحل بعد را به ترتیب انجام دهید:

  1. شستن و آماده سازی

پس از تمام شدن نرم کردن کوتیکول‌ها، دست‌هایتان را بشویید و همه‌ مواد اضافه را از اطراف و زیر ناخن‌هایتان پاک نمایید.

  1. لایه‌ی اصلی

از یک لاک بی رنگ و یا لاک محافظ ناخن استفاده کنید. انگشت شستتان را بعنوان تکیه‌گاه زیر ناخنی که می‌خواهید لاک بزنید قرار دهید.

لایه‌ پایه‌ی لاک را از بالای ناخن و از کنار کوتیکول‌ها شروع کنید. بگذارید سر قلم‌مو همان طور که به طرف سر ناخن می آید، روی ناخنتان پخش شود. همیشه از سمت چپ ناخن شروع کرده و به سمت راست بروید. اینطوری مطمئن خواهید بود که حتی یک نقطه را هم جا نگذاشته‌اید.

  1. انتخاب رنگ

در این مرحله از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید.

  1. آماده کردن قلم‌مو

در این مرحله ابتدا قلم لاک را در بطری غوطه ور کنید. سپس در حالی که قلم‌مو را به یک طرف سر بطری می‌کشید آنرا خارج نمایید. بدون اینکه قلم‌مو را دوباره داخل قوطی لاک کنید، طرف دیگر قلم مو را به سر مقابل بطری بکشید. این کار را محکم انجام دهید تا قلم موی لاک حالت بادبزنی بگیرد.

بعد از هر بار خارج کردن قلم‌مو، آن را بوسیله‌ لبه‌ بطری تمیز نمایید. هدف اصلی این است که رنگ را به یک طرف قلم‌مو فشار دهیم. اگر این کار را درست انجام دهید، قلم‌مو کمی حالت حلالی بخود می‌گیرد. این کار نیازمند تمرین است، اما این کار، راز مخفی یک مانیکور حرفه ایست!

حال به مراحل پایانی

  1. لایه‌ی اول لاک

زیر ناخنی را که قصد لاک زدنش را دارید توسط شستتان محکم کنید. از کوتیکول ناخن شروع کرده و نوک قلم‌مو را روی ناخنتان قرار داده و به سمت پایین فشار دهید. اجازه دهید که قلم‌مو روی ناخنتان پخش شده و حالت بادبزن به خود بگیرد. سپس قلم‌مو را به سمت نوک ناخنتان بکشید. همان طور که قبلا هم اشاره شد، این کار را از سمت چپ ناخن شروع کرده و در سمت راست تمام کنید.

حال برای لایه دوم کافیست بعد از زدن لایه‌ی اول به همه‌ ناخن‌هایتان، می‌توانید لایه‌ دوم را بزنید. مراحل ۷ و ۸ را برای لایه دوم تکرار کنید.

  1. پوشاندن سر ناخن

بعد از اینکه دومین لایه‌ لاک را زدید، به سراغ نوک سمت چپ ناخنتان بروید و قلم مویتان را در امتداد لبه‌ ناخن بکشید. این کار برای باقی ماندن بیشتر رنگ بر روی ناخن و افزایش طول عمر مانیکور است.

  1. لایه‌ی آخر

مرحله‌ ۵ را دنبال کنید و از یک لایه‌ خشک کننده‌ لاک بر روی ناخن استفاده کنید. هیچ چیز خسته کننده‌تر از این نیست که تمام شب مشغول فوت کردن ناخن‌هایتان باشید و صبح با علائمی از ملحفه بر روی ناخن‌ها بیدار شوید.

البته در پایان لازم به بیان یک نکته مهم است، پس از اتمام لاک زدن ناخن ها، حداقل زمان خشک شدن کامل لاک ناخن ۲۰ دقیقه است ولی حتی بعد از گذشت این زمان از آب داغ دوری کنید و نخوابید تا پس از خشک شدن کامل آن، از زیبایی لاک زدن خود لذت ببرید.

حال کار ما تمام شده است، کافیست کمی صبر کنید تا ناخن‌هایتان خشک شوند، سپس وارد دنیا شوید و از ناخن‌های زیبایتان لذت ببرید!

 

پیگیری سفارش
لیست مقایسه
پشتیبانی از طریق واتس اپ